Ľahké a dokonalé plastové okuliarové šošovky

Plastové okuliarové šošovky patria k najpoužívanejším typom okuliarových skiel. Tento typ okuliarových šošoviek je o viac ako 50% ľahšie ako minerálne okuliarové šošovky a niekoľkonásobne odolnejšie proti rozbitiu. Vďaka týmto jedinečným vlastnostiam je preto možné skvele využiť ako pre zhotovenie dioptrických okuliarov, tak slnečných okuliarov či športových okuliarov. Plastové okuliarové šošovky tiež rozhodne odporúčame použiť pri zhotovení okuliarov pre deti, pretože v prípade pádu dieťaťa je tu znížené riziko rozbitia a poranenie oka.

Plastové okuliarové šošovky sú v našom e-shope i-Brýle.cz dostupná ako jednoohnisková sklá, bifokálne sklá či multifokálne okuliarové šošovky a v rôznych povrchových úpravách, akými sú:

  • antireflex
  • tvrdenie
  • hydrofóbna úprava
  • samozafarbovacie alebo vysokokonidexová čiže stenčená okuliarové sklá.

Ďalším plastovým materiálom pre výrobu okuliarových šošoviek sú:

Polykarbonát: špeciálny plastový materiál pre výrobu okuliarových šošoviek, predtým používaný v leteckom priemysle. Je extrémne odolný voči rozbitiu a nárazu (až 12 x oproti bežnému plastu) ľahký a pružný a vďaka vyššiemu indexu lomu aj tenšie. Tento materiál chráni 100% pred UV žiarením. Pre všetky tieto vlastnosti je odporúčaný do vŕtaných a športových okuliarov a tiež pre deti.

Trivex: najnovšie optický materiál vykazujúci vysokú odolnosť voči extrémnemu tlaku a oproti bežným plastovým šošovkám sú až 10 krát pevnejšia a o 20% ľahší pri zachovaní výborných optických vlastností. Tieto šošovky sú prakticky nerozbitné a vhodné predovšetkým do vŕtaných rámov.

Máte akékoľvek otázky k ponuke našich plastových okuliarových šošoviek? Kontaktujte nás, radi Vám poradíme.